Yeni yıla yeni arabayla merhaba

By | Ocak 11, 2011

Merhabalar, bu aralar hem işlerimle hem de arabayla uğraşmaktan çok fazla yazma imkanı bulamıyorum. O yüzden affınıza sığınıyorum. Daha önce blogumda hiç bahsetmemiştim, belki de nazar değmesin diye bahsetmek istememiş olabilirim ancak 9 aydır peşinden koştuğum pazarlık yaptığım bir vosvos vardı izmirde !

Sonunda kendisini satın alma şerefine nail olabildim. Vosvos hayranları bu arabayı çok sevmezler, “mahfetmişler vosvosu” derler genelde. Ancak vosvos hastası olmayıp da araba gözüyle bakanların ilgisini bir hayli çekiyor. Şimdiye kadar araba hakkında “eh fena değil” diyen olmadı. Ya “çok çirkin” ya da “çok güzel” şeklinde yorumlar geldi 🙂 Ortası çıkmadı daha..

Aracın eski sahibiyle bayağıdır bir görüşmüşlüğümüz var, arabaya neler yapılmış neler yapılmamış herşeyi en ince detayına kadar öğrendim 9 ay içerisinde. Yapım süreci 2 yılı bulmuş bu aracın. Kupanın şekli değiştirildiği için, makina muhendisleri odasından proje onaylatılıp, TSE’ye götürülmesi gerekmiş. Ondan sonra ancak muayeneye girebilmiş. Aracın motoru sıfırdan toplanmış, çift karburatorlu hale getirilmiş. O zamanın şartlarında sadece VW Variant  karburatorleri bulabilmişler 2 tane. Ve onları kullanmışlar.

Eminim merakla bekliyorsunuzdur, işte arabanın daha bu yazıyı yazdığım günü çekilmiş 2 adet fotoğrafı. İçi de şahane ancak iç fotoğrafını henüz çekemedim 🙂

 

Ve bu da arkadan görüntüsü..

 

 

Arabada 17inç jantlar, ve 205 lik lastikler kullanılmış. Normal vosvoslara göre yere bayağı bir yakın, tavanı da 10cm daha alçak. HOT ROD denilen tarzda yapılmış bir araba. Bu şekilde dünyada 1 eşi daha yok. 1-2 tane benzer var, arka yapısı benziyor, ancak tavanı alçak tavan değil o yuzden hot rod diyemiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir