Gittim : Voyage Sorgun

By | Ekim 4, 2016

4 Ekim 2016 tarihinde check-in yapıp 8 Ekim 2016 tarihinde check-out yaptığımız Balayı otelimizdi Voyage Sorgun . Erken rezervasyon değil, son dakka rezervasyon yaparak gitmek durumunda kaldık. İyi ki de öyle olmuş. Çünkü erken rezervasyondan çok daha avantajlı fiyatlar alabiliyorsunuz. 3 Geceliğine 1600 TL ödediğimiz oteldi kendileri. Hatta uçak bileti ve vip havalimanı transferiyle birlikte yuvarlak 2.000’e mal ettiğimiz bir tatildi 🙂

ETS Tur üzerinden rezervasyon yaptırarak gitmiştik. ETS geçtiğimiz seneye kadar her sene kendisine bağlı yaklaşık 200 tane otele bağımsız denetçiler gönderip denetleyen bir kurum. Ve bu denetimler yıllarca “Vosvos Bilişim Ltd. Şti.” firmam üzerinden geliştirdiğimiz bir yazılımla gerçekleştirilmekteydi. Yazılımı ben yönettiğim için tüm otellerin tüm raporlarını inceleme fırsatım oluyordu. Denetimler hakkında detaylı bilgi vermem bilgi gizliliği kapsamında yasak ancak sizlere şunu söyleyebilirim ki, Voyage Sorgun bu denetimlerde en yüksek puanı otel olmuştur her zaman.

Bende denetim sektörüne yazılım geliştirdiğim için ister istemez bir denetçi kadar dikkatli hale geldim. Ve gittiğim hiç bir tesiste sıradan bir müşteri gibi davranamıyorum. Gözlerim heryerde “uygunsuzluk” yani “kusur” arıyor.

Voyage Sorgun oteline girdiğim andan itibaren heryeri inceledimm, hizmet, odalar, çevre düzenlemesi, yemekler, plaj, içkiler, servis, sunum ve daha nicesi. Sonuç : özellikle aramama rağmen bir kusur bulamadım gerçekten 🙂

voyage sorgun bungalow evlerSolda gördüğünüz fotoğraf, kaldığımız Bungalow tipi odaları göstermektedir. Orman içerisinde agaçlarla deyim yerindeyse “İÇ İÇE” bir mimaride. Fotoğrafa dikkat ederseniz balkonun içinden ağaç geçmekte. Pencereyi açıp ağaca tırmanan sincapları seyredebilirsiniz.

Bir de ana bina odaları mevcut. Onların fiyatları bungalowlara göre nedense biraz daha pahalı. Çünkü bütün aktivite alanlarına daha yakın, restorantlar, havuz, plaj vs. Ancak benim tercihim fiyat faktörü gözetilmese dahi bungalowlar olacaktır. Odaların hepsi klimalı, tertemiz, minibar sürekli her öğlen dolduruluyor. Havlularınız düzenli değiştirilıyor. Odanız toplanıyor. Günlük olarak şampuanlar, sabunlar, traş köpükleri vs yenileniyor.

Hele bir de bizim gibi balayı çifti olursanız, odaya extra şarap servisi, meyve tabağı ikramı , gazete servisi gibi ek hizmetler sunuyorlar.

 

Otelde hiç bir hizmet hiç bir olanak öylesine sunulmamış. Yani hadi bu da yok demeyelim, dercesine verilen hiç bir hizmet mevcut değil. Hangi hizmeti sunuyorlarsa hakkıyla sonuna kadar hakederek layıkıyla sunuyorlar. Daha önce bahsettiğim Club Anjeliq Hotel Alanya (Uzak Durun !) yazımda bahsettiğim hiç bir şeyi yaşamıyorsunuz. Her hizmetten herkese yetecek kadar hatta fazlasıyla sunuluyor.

voyage sorgun meyve sepeti hediyesiSol daki görselde balayı çiftlerine fix olarak ikram ettikleri meyve sepetini görebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

voyage sorgun havuz başı patatesHavuz başına gittiniz, inceden karnınız kazındı, basit bir patetes kızartması ve bira istediniz. İşte sunum bu şekilde. Gayet özenli ve tarz.

 

 

 

 

 

 

Voyage Sorgun ‘da 4-5 çeşit Alacarte restorant bulunuyor. Ve bu tesisler yine dediğim gibi asla, bu da burda dursun , şeklinde hazırlanmamış. Bu fotoğraflar Carino isimli SteakHouse tesisinin görselleri. Balayı çifti olduğumuz için bize ücretsiz olarak rezervasyon yapmışlardı sağolsunlar. Ancak standart müşteriler kelle başı 20€ verip rezervasyon yaptırabiliyorlar. İçeri girdiğiniz zaman menuden dilediğiniz şeyden dilediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Extra bir hesap ödemiyorsunuz. Ancak aldığınız muazzam hizmet , size bahşiş bırakmanız için vicdan yaptırıyor 🙂 Duvarlarda gömme dolaplar içinde asılı karkaslar etler, şarap rafları vs tamamen bir steak house atmosferinde sizlere lezzetli yemekler yediriyorlar.

voyage sorgun lokum etvoyage sorgun dallas steak voyage sorgun dallas steak orta pişmişEşim, bir porsiyon “lokum” yedi. Bende kendime Dallas Steak söyledim ortalama 450-500gramlık bir et parçası 😀 Hakikaten yerken ete doyuyorsunuz. Ki bunun öncesi ve sonrası da mevcut. Siz daha siparişinizi vermeden size şarap soruyorlar. Şarabınızı seçtikten sonra size başlangıç olarak, kurutulmuş etlerden, isli etlerden oluşan leziz bir tabak sunuyorlar. Yanında salatası tatlısı çayı kahvesi derken zaten patlamak üzere oluyorsunuz. Nefes ritminiz değişmeye başlıyor 🙂 Ve extra bir ücret ödemeden çıkabiliyorsunuz. Tabi o hizmete karşılık insan ister istemez bir de bahşiş bırakma ihtiyacı hissediyor. Helali hoş olsun.

voyage sorgun çin lokantası voyage sorgun çin çorbası voyage sorgun çin böreği voyage sorgun soya salatasıBir sonraki akşam yine bir alacarte restorant deneyelim dedik. Ve karşımıza çin lokantası çıktı. Lokantanın tasarımından çalışanların kılıf kıyafetlerine kadar , ortamı size fazlasıyla yaşatıyorlar. Yemekler son derece lezzetliydi ve hafifti.

voyage sorgun rum tavernası voyage sorgun taverna voyage sorgun kalkan balığıBir sonraki gün Rum taverna’sı konseptindeki alacarte restorana rezervasyon yaptırmıştık. Canlı olarak rum muziklerinin çalındığı, Ouzo içebildiğiniz , şahane mezelerle balığınızı yiyebildiğiniz bir taverna ortamı sunuyorlar size. Karidesinden kalkan balığına kadar çok zengin bir ortam. Canlı eğlence ve muzik de olduğu için insanların en çok bahşiş bıraktığı alacarte’lardan biri olduğunu gözlemledim 🙂 Kendimizden biliyoruz 😛

 

 

 

 

voyage sorgun serpme kahvaltıBu görüntü de balayı çifti olduğumuz için hediye edilen serpme kahvaltı hediyesi. Normalde zaten sabahları açık büfe kahvaltı mevcut. Hemde çok zengin. Bir çok ultra herşey dahil konseptli mekan taze sıkma meyvesularına extra ücret yazarken burada açık büfede masanıza oturur oturmaz garsonlardan biri bir sürahi dolusu taze sıkılmış portaka suyu koyuyor masanıza. Onun dışında çay vs gibi sıcak içecek talepleriniz olursa , onlarıda garsonlar masanıza servis ediyor. Extra bir ücret alınmıyor. Serpme kahvaltı hediyesinin açıkbüfeden pek bir farkı yok. Açık büfede olmayıp da burda olan hiç bir şey yok. Sadece burda herşeyi masanıza getiriyorlar. Açık büfe gibi elinizde tabakla reyon reyon gezmek zorunda kalmıyorsunuz.

 

 

 

 

Bunların dışında tesiste öne çıkan özelliklerden biri de, gece animasyonları. Başka tesislerde amfi tiyatro yada bir sahne bulunur, yemekten sonra oraya giden gider ve izler. Ancak burada direkt akşam yemeğini yediğiniz yerde sahne kurulu. Yemeğinizi yerken bir yandan da gösterileri izleyebiliyorsunuz. Dolayısı ile katılım ve rabet çok daha fazla oluyor. Bu yuzden de çok kaliteli animasyonlar ve dans gösterileri izleyebiliyorsunuz.

 

Voyage Sorgun ‘da her türlü yabancı içki mevcut. Her içki kendine has bardağıyla sizlere servis ediliyor. Bunu belirtmek istiyorum çünkü bazı otellerde birayı bile plastik su sebili bardağında servis ediyorlar. Ancak burada, viskiyi viski bardağındai birayı bira bardağında, şarabı şarap bardağında içiyorsunuz. Servise ve sunuma çok önem gösteriyorlar.

 

Voyage Sorgun ‘da dondurma dolapları mevcut. Genelde çoğu Algida dolapları. İsteyen dolaptan istediği kadar dondurma alabiliyor. Nede olsa sınırsız nede olsa bedava diye en ucuzlarından doldurmamışlar. Genelde ucuz dondurmaları bulamıyorsunuz zaten dolapta. Genelde magnum ve süper kornet çeşitleri oluyor elinizi attığınızda. Ve herkese yetecek kadar her daim dolu tuttukları için de hiç bir zaman hiç bir dolapta ne bir sıra ne bir izdiham oluyor. Akşam üstüne doğru canınız sıkıldı, ana bina içerisindeki pastane kısmına geçebiliyorsunuz herhangi bir ücret ödemeden orada pasta çay kahve yiyebiliyorsunuz. Pastalar yine uydurma değil, gayet güzel yaş pastalar, ekler pasta, kek gibi eşitler mevcut.

 

Tesiste hem kaydıraklı havuzlar hem animasyonlu havuzlar hemde 16 yaşından küçüklerin girmesinin yasak olduğu havuzlar mevcut. Biz genelde 16+ havuzda sessiz sakin güneşlenip yüzmeyi tercih ettik. Hemen hemen her havuzun yanı başında bir bar bulunuyor. Bardan içkinizi alıp şezlongunuza geçebiliyorsunuz. Hatta bir garsonla göz göze gelirseniz ondan da rica edebiliyorsunuz. Hazırlatıp yanınıza kadar getiriyor.

 

Kısacası, verdiğiniz , vereceğiniz parayı sonuna kadar hakeden. Her ademoğlunun senede en az 3 gün orda geçirmesinin , ruh sağlığı açısından mukemmel olacağı bir tesis. Bir çin atasözü şöyle demiş “tatiller için çalışırız”. Adamlar haklı. 2-3 binliraya son model bir cep telefonu alacağıma oraya gidip 3-4 gece geçirmeyi tercih ederim. Kendinize harcadığınız bir para sonuça, dünyaya bir kere geliyoruz. Bu zevklerin kesinlikle yaşanması lazım.

 

Saygılar

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir