Oyunlarla aram :)

By | Ocak 18, 2017

1985’ten bu yana sanal oyun olarak şöyle bir düşünüyorum elimden neler geçti ? Sanırım ilk kez tetris ile tanışmışımdır. Bildiğiniz sürekli uzun çubuk beklediğimiz tetris. Hatta yarışmaları bile yapılıyor, arayınca youtube videoları bulmak mümkün.

Sonra oyun oynamak için kara kutu atarileri hatırlıyorum. Helikopter oyunu vs. derken bir sürü oyun kaseti masrafı olmuş olabilir. Tabi o dönem masrafını ben çekmediğim için masrafa da üzülmedim.

Akabinde ve aynı dönem içinde micro genius atariler çıktı. Süper marionun dibine vurduğumuz günlerdi. Sonra işte o dönemler bitince bilgisayar ile içli dışlı oldukça atari kolundan klavye ve mouse olayına geçiş yaptık. NBA 98 ve Fifa 98 derken bi baktık ki piyasa kocaman oldu. İstanbul için muazzam bir oyun cdsi pazarı bile oluştu.

Ben işte o oyunlardan internet bağlantılarının hızlanması ile koptum. Sanırım hiç Counter Strike bile oynamadım. Kendimi oyunlardan kurtardım diyebilirim.

Fakat hala insan yorulunca açıp düşünmesine engel olmak için beyni dinlendirmek için oynamak istiyor. Bu sırada da aman canım gitmesin, aman çabalayım da oyunun şu aşamasını geçeyim derdine düşeyim demiyorum tabi. Bu yüzden sadece programlama ve işlerim için kullandığım bilgisayarımda hızlıca ve hile yaparak belki 5 dakika oynayabileceğim hileli oyunlar arıyorum. Buna flash oyunlara denk geliyor tabi. Benim kafayı dağitmak için kullandığım site hileli oyun sitesi arama da ilk çıkan hilelioyun.net.

Özellikle çöp adam savaşı oyunu bir çırpıda işleri zıvanadan çıkartmak ve oyunda hileyi abartmak için güzel oluyor. Stres batıysa tavsiye derim. Hem yeğininiz çocuğunuz falan sorarsa aklınızda bir site olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir