Kullandım : Alpine Marka Kulak Tıkacı

By | Eylül 27, 2015

kulak-tikaciBildiğiniz veya bilmediğiniz üzere, vosvos’un haricinde, aynı zamanda bir motosiklet kullanıcısıyım. Ve nadirende olsa vakit buldukça sevgilimle motor üzerinde uzun kilometreler yapmaktan keyif alıyorum. Ancak birkaç saatlik sürüşün ardından motordan indiğimizde sanki diskodan çıkmış gibi birbirimize bağırarak konuştuğumuzu farkettik 🙂 Belli bir süratin üzerinde (120km/s) kaskınız ne marka olursa olsun bir miktar rüzgar sesi / uğultusu almaya başlıyorsunuz. Bunun üzerine bir de egsoz sesi eklenince kulaklarda geçici duyu kaybı meydana geliyor.

Bu kulak tıkaçları genelde tek kullanımlık olup, ortamdaki sesin “bass”ını alıyor. Bunları kullandığınızda hiç birşey duymuyorsunuz diye birşey yok. Sesi sanki yarıya indiriyor diyebilirim. Çok gürültülü bir ortamda yine gürültüleri duyuyorsunuz ancak rahatsız olmuyorsunuz. Ancak yan ya da üst komşunuzun sesinden uyuyamıyorsanız o gibi durumlarda mutlak sessislik sağlayacaktır.

Kulaklık kullandığınızda motordan çok daha büyük bir keyif alacaksınız emin olabilirsiniz.

Benim ilk kullandığım tıkaç “Alpine” marka idi. Şimdi daha hesaplı “3M-1100” diye bir ürün var onu sipariş ettim kargolanmasını bekliyorum. Onu da kullandığımda izlenimlerimi paylaşıyor olacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir