Yedim : Kasabın Mutfağı – Spesiyal

By | Kasım 18, 2016

spesiyal-kasabin-mutfagiİzmit’te bir AVM’de denk geldiğim yer olur kendileri. Çok güzel bir mekan tasarımları ve istanbula kıyasla da çok kabul edilebilir fiyatları mevcut. Bizim sipariş ettiğimiz yemeğin adı Spesiyal diye geçiyordu. 2 kişilik Spesiyal ‘e 85 TL istiyorlardı. Deneyelim dedik buraya kadar gelmişken.

Siparişi verdikten 10 dakka sonra bir servis arabasıyla aşçı masamıza yanaştı servis masasının üzerinde bir tabak, içinde de 500gram’a yakın , tahminimce dananın sırt kısmından hafif ruloyu andıran şekliyle, dışı kızarmış ama içi kanlı bir et parçası geldi.

Ardından aşçı eti yuvarlak dilimler halinde dilimledi. Hakikaten dilimlerin ortası kanlıydı yenecek gibi değildi. Daha sonra bir boş tabak daha geldi, ardından da içeriden bir garson bi kap dolusu kızgın tereyağı getirdi. Kızgın tereyağı tabaga döküldü ve ardından aşçı o dilimlenmiş etleri tek tek yağın içerisine bıraktı, bildiginiz gözümüzün önünde etler tabaktaki kızgın tereyağının içerisinde pişiyordu. Aşçı bi önünü çevirdi etlerin bi arkasını. Etler piştiğinde zaten tereyağı da nispeten soğumuş oldu, etrafına ekmekler serpti ve tereyağı emdirdi. Daha sonra da masamıza fotografta gordugunuz gibi servis etti. Etler yumuşacık, lezzet şahane.. Ancak ekmekleri yemeye cesaret edemedim. Kalp krizine yol açabilir 🙂 Tavsiye edilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir