Club Anjeliq Hotel Alanya (Uzak Durun !)

By | Temmuz 10, 2016

Tatil ve gezi anlayışım aslında ucuz sadece konaklamaya yönelik pansiyonlarda kalıp, bütün öğünleri dışarıda yemektir. Böylece her gün farklı mekanlara gidilebilir değişik lezzetler tadılabilir farklı yerler görülebilir. Ayrıca bol miktarta seçme şansınız oluyor. Ancak hep merak etmişimdir böyle herşey dahil tatil köyleri nasıl oluyor diye. Öncelikle biz bu Club Anjeliq ‘i seçerken fiyatına baktık. Herşey dahil konseptteki alanyadaki en uygun fiyatlı kampanyalı otellere baktık Burayı bulduk. Fotolarda pek fena görünmüyordu ve yorumlara bakıldığında çok memnun kalan da var hiç memnun kalmayan da var. Şansımızı deneyelim dedik.

Motorumuza atladık ve 800km’ye yakın yol aldık. Club Anjeliq ‘te Check-in yapmak neredeyse 4 saat sürdü. Çünkü üstesinden gelebileceklerinden fazla rezervasyon almış durumdalar, tur otobüsleri yanaşıyor bir yandan, devlet hastanesi gibi bir görüntü mevcuttu. Sıra bekleyenler, ödeme yapmaya çalışanlar, parasını geri almak isteyenler !

Bizler checkin yapmak istediğimizde çok yoğun olduklarını, bizim tesisin diğer kısımlarından yararlanabileceğimizi hatta öğle yemeğine katılmamızı yemek bitiminde gelip checkin yapabileceğimizi söylediler. Güzel bir yaklaşımdı. Dedikleri gibi yaptık. Önce etrafı biraz gezdik, sonra restorant’ın önünde sıraya girdik. Evet sıraya girdik. Yaklaşık 100 kişilik bir sıra vardı biz de ilk 30 da felandık. Daha odamıza bile yerleşemediğimiz için yapacan da birşey bulamadığımız için sıraya girmiş orada bekliyorduk erkenden. Yemek vakti geldi ve kapı bir açıldı ve bildiğiniz “Açlık Oyunları : Anjeliq” başladı 🙂 20. sıradayken nasıl bir anda 80’lere 90’lara düştüm anlayamadım. Araya kaynak yapanlar, sollayanlar, omuz atıp geçenler.. Ne ararsanız. Ve işin en ilginci ne biliyor musunuz ? Bu hareketleri yapanlar genelde Türk DEĞİL ! 🙂 Çoğu moldovyalı ve ukraynalı. Rusyadan zaten gelen yoktu bizim gittiğimiz dönemde. Yeminlen moldovyanın köyünden almışlar gelmişler insanları. Tamam güzeller hoşlar 🙂 ama görgü ahlak saygı pek yok.

Sonra biz kenara çekildik ve olan biteni anlamaya çalıştık. Kim nereden tabak alıyor neden orada çok yığılma var vs vs derken ikinci günde ben olayı çözdüm. İzdihamın sebebi oteldeki kişi sayısı kadar yemek çıkmıyor oluşu. İlk 10 dakka içerisinde girip yemek almazsanız bazı yemekler çoktan tükenmiş oluyor. Mesela bir gün ızgara köfte yapıyor, orada aşçıcının biri canlı canlı pişirip servis ediyor. Ama işte ilk 10 dakkadan sonra köfte kalmamış oluyor stand kapanıyor. Sabah kahvaltılarında pankek varmış meğersem biz hiç yiyemedik. Hep milletin tabaklarında görmek nasip oldu 🙂 Onlarda sabahın erken saatlerinde, kahvaltıya ilk gelenler tarafından talan edilmiş oluyor.

Bari kahvaltıda çay içelim dedik, çay için kuyruga girdik. Ve ne görelim, çaylar tuzlu ! Bir kaç kişiye daha sordum, çaydaki tuz tadını birtek ben mi alıyorum acaba ? diye. Hayır bir çok kişi aynı şeyi hissetmiş ama benden başka kimse şikayet etmiyor durumu görevlilere. Biz zaten uygun fiyatla gittik, moldovlar bizim de yarı ücretimize gelmiş olacaklar ki hiç bir şeye şikayet etmiyorlar. Sonra personel çok ilgilendi damacanayı değiştirdi çayı yeniden demledi bayağı uğraştı ama tuzsuz çay içebilmek nasip olmadı. Yine tuzlu yine tuzlu. Sonra vazgeçtik çay keyfinden.

anjeliq-plastik-bardak-biraPlaja gidelim dedik, snack bar var plaja giderken. Hadi oradan birer tane bira alalım dedim herşey dahil konsept nede olsa. Birayi bi verdiler aha yandaki gibi incecik dandik plastik bardakta. Zaten iki yudum alıyorsun ve bitiyor. Ve insanlar bunun için bile sıraya giriyorlar. Garson arkadaşlarda durumdan şikayetçi. Ufacık bardağa bira doldurmaya çalıştığında zaten yarısından fazlası köpük oluyor. Sürekli köpüğü dök bira ilave et derken ufacık bardağı doldurması 1 dakka sürüyor neredeyse. Neymiş efendim kesin talimat varmış kameradan da izleniyormuş. İki yudum alıyorsun sonra tekrar sıraya girip tekrar alıyorsun felan. Herşey dahil sınırsız dedikleri için, insanlar bokunu çıkaramasınlar diye bilinçli olarak yarattıkları bir zorluk sanırım. Ancak sınır tanımayan moldovlar sıra kendilerine geldiğinde 10 bardak 5 bardak bira istiyorlar o şekilde çözüm buluyorlar. Çünkü büyük bardakta vermesi yasak garsonun ama 10 bardak isteyene de kusura bakmayın sınırlı bunlar diyemiyor. Başka tatil köylerinde buzluktan çıkarılmış donmuş büyük cam bira bardağında servis edildiğini görmüştüm.

anjeliq-kek-saati

 

Akşam beş olduğunda Pool Bar denilen yerde bir çay pasta/kek saati oluyor.  Aynı yandaki fotoğrafta gördüğünüz gibi kakaolu kek getiriliyor ve aynı gördüğünüz miktarlarda. 100-150 kişi tek sıra halinde barın dışına kadar uzanmış bekliyor. Kek’in gelmeini beklemeden millet semaverden çaylarını karton bardaklara doldurmuş kekin gelmesini bekliyor. Ufukta bir garsonun elinde tepsiyle bara doğru gelmeye başladığını gördüklerinde, tek sıra diye birşey kalmıyor, herkes tezgaha yığılıyor. Yiyebileceğinden fazlasını alma çabası, itişmeler oluyor. Ve insanlar avuç avuç alıp tabaklarına koyuyorlar. Aynen, tabirde bulunmadım gerçeği söyledim. AVUÇLA alıyorlar. Çünkü maşa ile almaya kalksa tek tek alabilecek ve o alana kadar millet avuçlayıp bitirmiş olacak 🙂

 

club anjeliq zoo parkTesisin durumu içler acısı. Bakımsızlıktan harebeye dönmüş durumda. Zoo Park diye birşey yapmışlar 1 tane tavus kuşu 3-4 tane de ördek koymuşlar oldu size Club Anjeliq Zoo Park 🙂 Hayvanlar çok bakımsız yanlarına gittiğinizde leş gibi kokuyor. Ördeklerin oraya bir küvet koymuşlar suyu artık simsiyah olmuş hayvanlar ordan su içmeye çalışıyor felan. Ahanda bizde boş laf yok foto yanda. Tavus kuşuna da ufacık bir kafes yapmışlar hayvancağız kanatlarını bile tam olarak açamıyor.

 

 

Tesis çok bakımsız. Binalar dökülüyor. Bakımları yapılmamış. Kışın hiç kimse ilgilenmiyor belliki.

club anjeliq bakımsız balkonlarBalkonların, cumbaların altları çatlamış artık dökülmeye başlamış. Onarmaktan sa her sene üzerine badanayı geçip gidiyorlar herhalde. Sonra da böyle katman katman kabarıyor.

club anjeliq rezalet çevre düzenlemesi

Club Anjeliq ‘te etrafta böyle atıl şekilde bulabileceğiniz hortumlar paslanmış ekipmanlar görmeniz mümkün. Çevre düzenlemesi sıfır. Bu manzara ile hergün yemekhaneye giderken karşılaşıyorsunuz. Bir Allah’ın kulu da şunları bi makaraya sarayım da ortalıktan kaldırayım demiyor.

Yaşadığımız sıkıntılardan, tuzlu çaylardan, kesilen sulardan, kaynar akan taharet suyunden sonra, müşteri ilişkileri sorumlusu bir bayana durumu izah ettik. Patır patır 4-5 tane şikayette bulundum. Herşey dahil otelde ( Club Anjeliq ) kalıyoruz ama akşam yemeklerini dışarıda yiyoruz sizce neden ? Diye sordum. Sonra durumu izah ettim ve hanımefendi bunları ilk defa duyduğunu belirtti. Evet, bu çok normal dedim. Herkes bizim gibi tatilinden vakit ayırıp sizi gormek için saatlerce bekleyip bunları anlatacak kadar duyarlı olamayabilir. Şuan bu anlatacaklarım sizin iyiliğiniz içindir dedim. Anlattıktan sonra, gördüğünüz gibi bu kadar memnuniyetsiz bir çift var karşınızda, bizi memnun edebilmek ve güzel bir tatil geçirebilmemiz için birşey yapabilir misiniz ? Bir çaba göstermeniz mümkün müdür ? Dedim. Onlar da ne yapabiliriz ki dediler. Bende mesela hemen şuan şu dakika burada bize tuzsuz bir çay ikram edin karşılıklı bi keyifle içelim o bize yeter dedim. Bilmezden geldi, durumu izah ettim. Ve herhangi bir aksiyon alınmadı. Peki bizi memnun edemediğinizi açık bir şekilde görüyorsunuz size 10 taneye yakın şikayet sundum peki biz 2 gun erkenden terketmek istiyoruz burayı kalmadığımız gunlerin odemesini geri iade edebilir misiniz ? dedik. Yapamayacaklarını söylediler. Peki dedim o halde biz yine de erkenden çıkacağız hesabımızı kesin dedim. Muhasebe müdüryle de tanışmak durumunda kaldım. Şirket adına kestirdiğim için faturayı yanına gitmek zorunda kaldım. Kendisi hem insan kaynaklarına hemde muhasebeye bakıyor. Bu sene aslında açmayacaktık ama son anda fikir değiştirdiler açalım dediler biraz hazırlıksız yakalandık sorunların hepsi bundan kaynaklanıyor dedi. Vallahi , şuan beni burada 1 çay ile memnun etmeye çalışmadılar ya, internetteki her mecraya bu yaşadıklarımı yazarsam daha mı karlı olacaksınız dedim. cevap vermediler.

Bende dediğimi yaptım ve booking.com başta olmak üzere, blogumda da elimden geldiğince Club Anjeliq hakkında düşüncelerimi paylaşmaya çalıştım.

Bu yazıdan ne çıkartmalı ?

Herşey dahil konsepte gidecekseniz benim yaptıgım gibi ucuz otel seçmeyin (ben rus krizinden sonra iyi bir tesisin fiyatının düştüğünü düşünerek bu yanılgıya kapıldım, öyle bir reklam yapmıslar ki sanki 1400tl den 700’e düşmüş gibi). Herşey dahillerde iki kişilik oda fiyatı toplamda 200 liranın altında olmamalı. Yoksa kar edebilmek için kaliteyi hakikaten düşürüyorlar. Bir de hemen heyecana kapılmayın iyice araştırın. Sadece tatil sitelerinde yorumlara değil Google’dan aratıp benimkisi gibi bloglara da ulaşmaya çalışın.

 

Fotoğraflarla birlikte gayet objektif bir şekilde sizlere Hotel Club Anjeliq’i tanıtmaya çalıştım. Sitelerindeki tanıtım filmlerine kanmayın 🙂

One thought on “Club Anjeliq Hotel Alanya (Uzak Durun !)

  1. Pingback: Voyage Sorgun - Kesinlikle Gidilmesi Gereken Tesislerden Biri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir